Erfgoeddag- beestig!
Meer info
Mensen die houden van een natuurwandeling kunnen tijdens de Erfgoeddag kennismaken met het leven van vleermuizen. Antwerpen beschikt over prachtige forten en tal van bunkers die
Meer info
Mensen die houden van een natuurwandeling kunnen tijdens de Erfgoeddag kennismaken met het leven van vleermuizen. Antwerpen beschikt over prachtige forten en tal van bunkers die zijn ingericht als vleermuizenhotel, maar wat veel mensen niet weten is dat er ook in Ekeren enkele schuilbunkers gebouwd werden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Er rest er nog één in de nabijheid van het Veltwijckpark. Deze doet al jaren dienst als woonplaats van vleermuizen. Maar ook oude bomen en kasteel- en kerkzolders zijn ideale plekken voor vleermuizen.
Wout Willems van Natuurpunt neemt ons mee tot aan de bunker en vertellen meer over het wel en wee van dit unieke nachtdier. Met wat geluk komen we onderweg ook nog Galloway runderen tegen. Dit Schotse koeienras gaat ook al decennia mee. De wandeling start ter hoogte van kasteel Veltwijck (poortgebouw).
Mensen die nog meer dierenverhalen willen opsteken, kunnen terecht in het Wijkcentrum Mariaburg, waar je een mooi overzicht krijgt van Beestige verhalen van Straffe gasten.
RESERVEREN
Aantal plaatsen: 30
Reserveren tot vr, 21/04/2023 – 12 u
Website: https://www.252cc.be
E-mailadres: 252cc@antwerpen.be
Telefoon: 03 292 67 30
Erfgoeddag Ekeren is een initiatief van het district Ekeren in samenwerking met FARO, 252 cc, DAN, Documentatiecentrum Mariaburg en Natuurpunt Antwerpen Noord & Kempen.
Meer
Uur
(Zondag) 10:00 - 12:00
Trefpunt
Parking kasteel Veltwijck
Veltwijcklaan 27, Ekeren