Activiteiten

 

Links

 

Natuurgids.net

Zoek naar info over natuur en milieu in de Natuurgids.

U bent hier: naar homepageHome > Actueel > 2002

Help onze vogels in de winter

7 november 2002

Wanneer we stellen dat de winter voor vogels het zwaarste jaargetijde is, stampen we een open deur in. 's Winters geraken vogels moeilijk aan voedsel, terwijl ze dan juist extra veel energie nodig hebben om hun lichaamstemperatuur op peil te houden.

Het bijvoederen van vogels in de winter is bij veel mensen dan ook een populaire bezigheid. Niet alleen helpt u de vogels om barre tijden door te komen, u krijgt er een schitterend schouwspel voor terug! Vogels die vaak verscholen blijven of in een flits voorbij vliegen, laten zich nu gemakkelijk bekijken. Natuurpunt Antwerpen Noord geeft u graag een aantal handige tips.

Doe mee met onze actie 'Voeren en beloeren'

Vogels voeren en beloeren
Vogels voeren en beloeren

Welke vogels komen vaak een graantje meepikken op mijn voederplaats? Trekt mijn tuin veel vogels aan en wat gebeurt er in andere tuinen? Zijn er nu minder Turkse tortels en nemen de eksters werkelijk in aantal toe? Doe mee met het project 'Vogels voeren en beloeren' van Natuurpunt en samen zoeken we een antwoord op dit soort vragen!

Wat gaan we doen? Heel eenvoudig. Om mee te kunnen doen aan deze actie hoeft u slechts een voederplaats te hebben (of er een in elkaar te knutselen) en die dagelijks een kwartiertje in het oog te houden. Door alle vogels die op uw voederplaats komen eten op te schrijven en die waarnemingen door te sturen naar Natuurpunt krijgen we een goed beeld van de vogels in onze Vlaamse tuinen. Doe mee!

 

Meer info

 

Contactpersonen

Dossiers